עברית  |  English  |  

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח
 
  כסף כסף תרדוף
דף הבית >> סיפורים קצרים >> כסף כסף תרדוף

 
כסף כסף תרדוף
 
 
פעם אחת, לפני הרבה שנים, כשלהתחתן עם גרושה היה נחשב לבושה יותר גדולה מללכת עירום. הכרתי אחת כזאת - בחורה גרושה. היא הייתה בת עשרים פלוס ילד. היה מאוד נוח לי לצאת איתה, היה לה בית שבעלה השאיר לה והיא אפשרה לי מרחב מחיה, כלומר, יכולתי לצאת ולבוא כל אימת שרציתי והאמת, שאני חושב שגם אהבתי אותה.
 
הייתה לי רק בעיה אחת, איך אני אמור לחיות עם האהבה שלי לגרושה ועם החברים שלי שבזו לי על כך. ואז מצאתי פתרון, אמרתי להם שזה זמני, זה בינתיים עד שאמצא לי מישהי רצינית. חלפו להם הימים ואני הכרתי בחורות רבות, אבל אחרי כל אחת כזאת הייתי חוזר אליה.
 
ואז ביום אחד היא הודיעה לי שהיא בהריון. את זה לא הייתי מוכן לקבל. ידעתי שזאת מלכודת, הדרך שלה להחזיק בי. ניסיתי להסביר לה בצורה אינטליגנטית שאני לא מעוניין בתינוק ומאחר ואני שותף לעסק, אני מצביע בעד הפלה. הדרך האינטליגנטית לא עבדה ועברתי לאיומים, הודעתי לה שהיא לא יכולה לכפות עלי אבהות ושאני לא אכיר בילד ולכן כדאי לה לעשות הפלה לטובתה ולטובת התינוק, אך היא סירבה.
 
המשכתי בדרכי הפתלתלה ללכת ולחזור כל אימת שחפצתי ואפילו הגעתי למצב שהייתי ישן אצל בחורות אחרות. למרות התנהגותי הבטן שלה המשיכה לגדול ואיתה ההבנה שלי שבוגד או לא בוגד הולך להיות לי תינוק עם אישה שאני לא סגור עליה.
 
החברים שוב התגייסו לעזרתי. כל אחד מהם נידב לי שלל עצות: אחד נתן לי הסבר מפורט בנושא אבות וילדים לא רצויים, שני הסביר לי איך לברוח ושלישי איך לא לשלם מזונות...היה אפילו חבר אחד שהיה מוכן להישבע שהילד לא שלי והסכים להוכיח את זה ולממן בדיקת אבהות. בסוף ההמלצות של החברים שלי, התחתנתי איתה.
 
החתונה לא גרמה לי להיות נאמן, המשכתי להתנהג כרווק ולבלות עם החברים שלי בברים ומועדונים מלאים בשחיתות ובנשים. במשך השנים גם צברתי כסף ושדרגתי את רמת המאהבות שלי ואז קרה לי מה שקורה לכל גבר נשוי ובוגד, התאהבתי באחת המאהבות שלי והחלטתי להתגרש מאישתי. אבל עכשיו הייתה לי בעיה. הכסף שצברתי בעסקיי היה אמור להתחלק שווה בשווה עם אשתי ואני לא הייתי בטוח שהאישה בה אני מאוהב שווה לי את ההפסד. שברתי את הראש בחיפוש אחר פתרון ובאחד הימים כשישבתי בג'קוזי מצאתי את עצמי צועק כמו ארכימדס: מצאתי, מצאתי. 
החלטתי לרשום את כל רכושי על שם אחי התאום, ללא ידיעתה של אשתי. כך אוכל להתגרש ממנה ולתת לה רק מה שאני רוצה.

העברתי את עסקיי על שם אחי, אך בינתיים  כבר נפרדתי מאותה אישה בה התאהבתי. כבוגד סדרתי ידעתי שנשואי לאישתי הם שאלה של זמן ולכן השארתי את עסקיי תחת שמו של אחי, כך בטוח יותר. 
 
חלפו שנתיים, אחי התחתן עם אישה טובה, נולד להם ילד ועוד ילד ועוד ילדה...איזה נישואין נפלאים היו להם...הלוואי עלי.  
 באחד הימים הלכתי לבנק והתברר לי שחשבוני מעוקל. לא הבנתי מה קרה. הלכתי לאחי והתברר לי שלפני כחודשיים הוא גילה שאשתו בוגדת ולכן החליט להתגרש ממנה.
"להתגרש בגלל בגידה?"התפלאתי.
"בודאי, מה אני הכלב שלה?"
"אז מה זה קשור לחשבון שלי?"
"מצטער שעליך לספוג את זה, אבל ברור לך שאני לא יכול לעבור על זה בשתיקה רק כי הכסף שלך עומד על הפרק".
"אז אולי תבטל את דרישתך לגירושין עד שאני אציל את הכסף שלי?" שאלתי בתחינה.
אחי הביט בי בעצב.
"היא זרקה אותך".  מלמלתי בקול את מסקנתי והוא הנהן.
הבנתי שבתנאים אלה, המשימה להציל את כספי תהיה יותר קשה. הרגשתי סחרחורת ומיהרתי לשבת על הספה.
"מצטער" אמר אחי. "תנסה ללכת ולדבר איתה".
"מה יש לי לדבר איתה? מה הסיכויים שהיא תוותר על הכסף?"
אחי שתק.
 
נכנסתי לרכב שלי ונהגתי ללא מטרה, חושב על המצב האבסורדי שאני נאלץ  ללכת ולהתחנן לאישה של אחי לוותר על כספי. כעבור שעה התקשרתי אליה וקבענו בבית הוריה. כמו שחשבתי, אכן מצאתי את עצמי מתחנן אליה שלא תיגע לי ברכוש, ובסוף היא הסכימה לוותר על כל רכושי תמורת הבית המהודר שבו גרתי עם אשתי ושני הילדים שלנו, כן, הבן שלה הפך להיות הבן שלי.
חודשיים לאחר מכן, פינינו את הבית וגיסתי והמאהב שלה נכנסו לגור בתוכו.
 
עברנו לדירה צנועה כשאשתי החסודה מקבלת את הדין כמו גיבורה, בלי שום תלונות. טוב, לא היה לה מושג שרשמתי את הרכוש על שמו של אחי כדי שהיא לא תיגע לי בזה. כך לפחות חשבתי, עד ליום שהיא עמדה מולי עם חיוך רחב ולעגני ואמרה: "שלמת קצת יותר מידי בשביל להחביא ממני את הכסף, לא?"
 
התנצלתי בפניה והבטחתי להיות הגבר הכי טוב בעולם, אבל היא שלחה בי מבטים מלאי חמלה וזלזול אותם פרשתי באותו הזמן כהבעת חוסר אמון. להפתעתי,  הצלחתי לעמוד בהבטחתי, הפכתי להיות גבר כמו כל הגברים הטובים, חזרתי מהעבודה ישר הביתה, אכלתי, צפיתי בטלביזיה, אכלתי, ישנתי, קמתי, אכלתי, נסעתי לעבודה, חזרתי הביתה, צפיתי בטלביזיה, אכלתי....אוףףףףףףףףף איזה שיעמום 'האם אני אצטרך לחיות כך את שארית חיי?' שאלתי את עצמי בבהלה. הייתי חייב לצאת מהשיגרה. כנראה שבגידה זו מחלה מולדת, וכנראה שאני ברוב חוכמתי בחרתי לעצמי מראש אישה שכאילו לא נחשבת, כדי שתהיה לי הצדקה לבגידה.
 
עליתי להתקלח, התלבשתי, שמתי אפטר שייב והתכוונתי לחזור לסורי, לחיי הישנים והתוססים. כאב לי שאני מתנהג כך לאשתי אבל אין מה לעשות, כבר אמרתי לכם שזה מולד. כלומר, אין לי שליטה על זה. יצאתי מהבית כשאשתי לא אומרת לי מילה פעם ראשונה שחשתי ייסורי מצפון. נזכרתי שכאשר הכרתי אותה החברים שלי הזהירו אותי ממנה שהיא אישה לא טובה עבורי, בפועל, אני לא הייתי טוב עבורה.
נכנסתי לאוטו סובבתי את המפתח והדלקתי את המנוע, אך לא נסעתי, אלא המשכתי לשבת ולחשוב על התנהגותי הלא הוגנת כלפי אשתי. 'אני חייב להפסיק לבגוד בה' אמרתי לעצמי. יצאתי מהאוטו והלכתי חזרה לעבר הבית. בפתח הדלת שמעתי את אשתי משוחחת בטלפון עם חברה שלה: "סוף סוף הוא חזר לעצמו ולבגידות שלו, אין לך מושג כמה היה קשה לי בחודש האחרון שהוא ישב לי על הצוואר כל ערב. בכל אופן, כמו שאת יודעת,  עד היום לא התגרשתי ממנו כי הכסף היה רשום על שם אחיו, אבל עכשיו אני צריכה להזדרז ולפתוח תיק גירושין ולהוציא כמה שיותר ממה שנישאר ממנו..."

משום מה, לא כעסתי עליה, אולי בגלל שהיה לה את כל הזכות להתנהג אלי כך. 
אחרי כמה ימים ישבתי ושתיתי איתה קפה עם הבעה מודאגת על פני. לפתע שמענו נקישה על הדלת ושני גברים נכנסו פנימה עם דף עליו נכתב צו עיקול.
"מה זה?" שאלה אשתי בבהלה.
"באנו לעקל דברים". אמר אחד מהם.
"מה קורה פה?" שאלה אותי.
לקחתי נשימה עמוקה. "מצטער, השקעה לא נכונה שלי. לא רציתי לספר לך כדי לא להדאיג אותך".
המעקלים נכנסו ויצאו כשהם מעלים לאוטו את הפלזמות והמחשבים ועוד דברים שלא הטרידו אותי.
לאחר שהם יצאו היא פנתה אלי. "הסתבכת בחובות?"
הנהנתי "נשאר רק הבית הזה" אמרתי "וכדי לשמור עליו אני אעביר אותו על שמך ולאחר מכן נתגרש מיידית כדי שבית המשפט לא יספיק לשים עליו יד".
היא מהרה להסכים. ברור.
 
הלכנו מהר לעורך הדין שלי ומיהרנו לחתום על הסכם הגירושין. רשמנו את הדירה על שמה. היא הציעה שאתן לה מידי חודש מזונות כפי שידי משגת...מצפונה לא נתן לה לקחת את נשמתי בשעת יגוני.
 
עכשיו אני עשיר, חופשי ומאושר.
 
אה, בקשר למעקלים, אפשר למצוא אותם באינטרנט תחת מילת חיפוש: "שחקנים".
תודה שקראתם,

כל הזכויות שמורות לנאוה דיקסטרה
 
 
  
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
               
 בחזרה למעלה  |  מפת אתר |  תקנון
           
נאוה דיקסטרה
האילנות 35 משרד 17 הרצליה 46312
טלפון: 054-4437374

לייבסיטי - בניית אתרים